116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Wyważanie kół

Odpowiednie wyważenie kół jest niezbędne dla zapewnienia przyjemnej i bezpiecznej jazdy. First Stop to eksperci od opon, dlatego gwarantujemy optymalne wyregulowanie wszelkich ich parametrów.

 

Koło w postaci zestawu obręczy z oponą może utracić równowagę w wyniku działania naprężeń i sił, którym jest poddawane w miarę pokonywania kolejnych kilometrów. Jeżeli do tego dojdzie, pojazd zużywa więcej paliwa, a opony ulegają szybszemu zużyciu. W takiej sytuacji trudno mieć poczucie komfortu prowadzenia i bezpieczeństwa jazdy, ponieważ samochód traci równowagę. Przyjedź do nas jak najszybciej, aby dokonać wyważenia kół, które zapobiegnie uszkodzeniom zawieszenia i pozwoli uniknąć niebezpiecznej sytuacji, mogącej zakończyć się wypadkiem.

Kiedy należy przeprowadzić wyważanie kół

 

Zalecamy wykonanie wyważania każdorazowo po założeniu nowych opon lub po wykonaniu dowolnej operacji związanej z demontażem opon np. rotacji lub naprawy uszkodzenia czy pęknięcia.

 

Jeżeli nie doszło do zderzenia, silnego uderzenia o krawężnik lub podobny obiekt, co mogłoby spowodować deregulację dowolnego elementu koła, zalecamy coroczne sprawdzenie stanu wyważenia kół.

 

Dlaczego należy przeprowadzić wyważanie kół

 

  • Zapobiega wibracjom na kierownicy i karoserii
  • Zapobiega poważnym uszkodzeniom zawieszenia
  • Zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa
  • Wydłuża czas eksploatacji opon

Częste wątpliwości

 

Czy należy wyważyć koło zapasowe, które akurat zostało założone jeśli decydujemy się na dalszą jazdę na nim?

 

Zawsze po demontażu koła, bez względu na powód, należy dokonać jego wyważenia, aby zapewnić optymalne wyregulowanie i uniknąć dokuczliwej i niebezpiecznej dla jazdy nierównowagi.

 

uśmiechnięty mężczyzna w kombinezonie roboczym ze skrzyżowanymi rękami

 

 

Potrzebujesz wyceny?

 

Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.