116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Producent opon Lassa, należy do firmy Brisa i pochodzi z Turcji. Marka została założona w 1974 roku przez koncern przemysłowy Sabanci Group, który jest jedną z wiodących firm w Turcji.

 

Marka produkująca opony Lassa uruchomiła produkcję opon w 1978 roku. Rozwój światowego przemysłu, sprawił, że potencjał opon produkcji Sabanci Group dostrzegł jeden z liderów rynku.

 

W 1988 roku turecka marka opon podpisała partnerstwo joint venture z japońskim koncernem produkującym ogumienie Bridgestone.

 

Dzięki tej umowie powstała firma BRISA Bridgestone Sabanci Tyre Manufacturing and Trading Inc. Stanowiła ona zarazem największą inwestycję koncernu Bridgestone w opony na terenie Turcji.

 

Synergia pomiędzy dwoma koncernami, umożliwiła marce Lassa zwiększyć możliwości produkcyjne i technologiczne w produkcji ogumienia, a także znacznie poszerzyć asortyment opon.

 

Firma Brisa, produkująca opony Lassa może dziś pochwalić się wieloma osiągnięciami i certyfikatami. Do certyfikatów tureckiej firmy opon należą do nich między innymi System Zarządzania Jakością (ISO 9001: 2001) oraz System Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001).

 

Ogumienie produkowane przez Lassa jest wciąż ulepszane by wzmacniać swoją pozycję na rynku światowym. Dziś opony firmy Brisa z logiem marki Lassa docierają do ponad 60 krajów, głównie na terenie Europy.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że opony z logiem marki Lassa produkuje się w jednej z największych hal produkcyjnych na świecie. Mieszczący się w Izmit, zadaszony zakład produkcyjny opon marki Lassa rozciąga się na powierzchni aż 370 tysięcy m2!

Lassa opony

 

Turecki producent inwestuje nie tylko w opony. W swojej historii, firma ukazała się również i w sporcie. Marka Lassa współpracowała już ze znanymi klubami piłki nożnej, takimi jak Manchester City czy Borussia Monchengladbach.

 

Warto wspomnieć, że Lassa sponsoruje również jeden z czołowych klubów hokejowych Dynama Mińsk oraz turecką ligę koszykówki!