116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Wymiana klocków hamulcowych

Wszyscy wiedzą, że hamulce to istotny element bezpieczeństwa za kierownicą. W razie nieprzewidzianej sytuacji na drodze to od naszej reakcji oraz stanu układu hamulcowego może zależeć nasze zdrowie, a nawet życie.

 

W skład układu hamulcowego wchodzą klocki i tarcze hamulcowe, płyn wypełniający układ hamulcowy oraz łączące te wszystkie elementy przewody. Zużycie układu jest w dużej mierze uzależnione od stylu jazdy: jest większe, gdy nasza jazda jest ostra i chaotyczna, a mniejsze gdy staramy się prowadzić w sposób delikatny i rozważny.

Kiedy należy sprawdzić stan klocków hamulcowych i hamulców

 

Gdy zauważysz nietypowe zachowanie np. wibracje na kierownicy po wciśnięciu pedału hamulca, lub gdy pedał hamulca wydaje się twardszy lub miększy niż zwykle, należy przyjechać do warsztatu First Stop. Kontrola będzie konieczna także w sytuacji, gdy hamulce nie reagują bezzwłocznie, lub gdy wydłuża się droga hamowania do całkowitego zatrzymania pojazdu.

 

Co do zasady przegląd układu powinien być wykonywany raz do roku lub co 10 000 km, ponieważ tarcze, bębny, szczęki i klocki regularnie się zużywają podczas użytkowania pojazdu. Należy ponadto kontrolować poziom płynu hamulcowego i upewnić się, że w układzie nie ma wycieków.

Wymiana klocków hamulcowych

Dlaczego należy sprawdzać stan układu hamulcowego

 

  • To podstawowy układ zapewniający bezpieczeństwo pojazdu
  • Jego elementy są nieustannie używane, co przyczynia się do zużycia
  • Aby zagwarantować odpowiednią wydajność hamowania
  • Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy

 

uśmiechnięty mężczyzna w kombinezonie roboczym ze skrzyżowanymi rękami

 

 

Potrzebujesz wyceny?

 

Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.