116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Kenda to producent ogumienia klasy ekonomicznej rodem z Tajwanu. Firma powstała w 1962 roku jako producent opon do rowerów. Z upływem czasu jej oferta poszerzyła się o opony do motocykli, sprzętu ogrodowego oraz samochodów. Warto dodać, że marka Kenda jest własnością firmy Kenda Rubber Company.

 

W przypadku opon Kenda, mamy do czynienia z ogumieniem ekonomicznym, które łączy w sobie przyzwoite właściwości jezdne oraz przystępną cenę. Produkty te są polecane w głównej mierze właścicielom słabszych pojazdów oraz osobom, które preferują spokojny styl jazdy.

 

 

Opony Kenda - opinie użytkowników

 

Zaletą tej marki jest szeroki wybór opon do pojazdów osobowych, lekkich samochodów dostawczych, pojazdów ciężarowych, przemysłowych, rolniczych, itp. Asortyment jest bardzo bogaty, więc bez problemu znajdziesz w nim opony dopasowane do Twojego auta oraz Twoich specyficznych wymagań.

 

Opony Kenda zyskują na popularności wśród kierowców polskich i zagranicznych. Niską cenę i zoptymalizowane parametry potwierdzają coraz liczniejsze pozytywne opinie zmotoryzowanych na temat modeli marki z Tajwanu.

 

 

Opony Kenda w testach

 

Oczywiście producent opon Kenda zadbał o to, aby jego wyroby posiadały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne. Przekłada się to na bardzo dobrą przyczepność, stabilność oraz krótką drogę hamowania na różnych typach nawierzchni. Zróżnicowane modele opon Kenda są przystosowane do użytkowania w różnych porach roku.

 

Wysokiej jakości mieszanki gumowe wykorzystane w ogumieniu Kenda, skutecznie dostosowują się do panujących warunków. Poza tym wpływają korzystnie na żywotność opony i zwiększenie jej odporności na różne uszkodzenia oraz inne niekorzystne czynniki.

 

Wspomniane wyżej atuty sprawiły, że opony Kenda świetnie spisywały się podczas różnych testów. Niektóre egzemplarze brały na przykład udział w testach Auto Bild. Poza tym, produkty te przeszły rygorystyczne testy dopuszczające je do użytkowania na światowych (w tym również polskich) drogach.