116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Rotacja opon

Wyobrażasz sobie opony, które nigdy się nie zużywają? Obecnie to tylko mrzonka, więc prędzej czy później konieczna będzie wymiana opon na nowe. Jednak w First Stop oferujemy rozwiązanie, które zapewnia wydłużenie eksploatacji opon i oszczędność pieniędzy: rotację opon.

 

Chodzi o przełożenie opon między osiami w celu wydłużenia czasu ich eksploatacji i uniknięcia przedwczesnej wymiany opon. Dzięki temu zużycie opon odbywa się w sposób równomierny. Rotację można wykonywać w każdym rodzaju pojazdu, z napędem przednim lub tylnym.

 

Jeżeli poruszasz się pojazdem z napędem 4x4, wykonamy rotację krzyżową czterech opon. A jeżeli Twoje opony mają bieżnik jednokierunkowy, dokonamy przełożenia z przodu na tył.

Rotacja i wymiana opon

 

Jeżeli zdecydujesz się na zakup i wymianę tylko dwóch opon, nowe opony o głębszym bieżniku założymy na oś tylną, natomiast stare opony przełożymy na oś przednią. W ten sposób zabezpieczymy Twoje auto przed utratą stabilności i przyczepności na mokrej nawierzchni.

 

Po wykonaniu rotacji sprawdzamy, czy ciśnienie na każdej osi jest prawidłowe, a jeżeli Twój samochód wyposażony jest w system monitorowania ciśnienia, nasi specjaliści przeprowadzą stosowną regulację.

 

Zależy nam, aby po opuszczeniu naszego warsztatu Twój samochód był gotowy do jazdy, bez względu na warunki drogowe.

Kiedy należy rotować opony

 

Zalecamy, aby rotacja odbywała się co około 10 000 km, chyba że pojawią się widoczne oznaki ich zużycia.

 

Jeżeli często poruszasz się z dużą prędkością, przewozisz ciężkie towary lub wykonujesz długie podróże, zaleca się wcześniejsze wykonanie rotacji, ponieważ w takich sytuacjach opony poddawane są dodatkowemu obciążeniu.

 

Dlaczego warto rotować opony

 

  • Zapobiegasz przedwczesnemu i anormalnemu zużyciu bieżnika
  • Wydłużasz czas eksploatacji opon
  • Zapewniasz jednolitą przyczepność i trakcję na obu osiach
  • Gwarantujesz bezpieczniejsze prowadzenie auta

 

Częste wątpliwości

 

Czy można przeprowadzić rotację opon, jeżeli opony zamontowane na przedniej osi są innego rozmiaru od tych zamontowanych na osi tylnej?

 

Nigdy nie należy tego robić - rotację opon między osiami należy przeprowadzać wyłączanie przy użyciu opon tego samego rozmiaru.

 

Czy mogę samodzielnie wykonać rotację opon?

 

Zalecamy wizytę w warsztacie First Stop i powierzenie tej czynności profesjonalistom. Oprócz wykonania rotacji opon, konieczne może okazać się wyważenie kół i wyrównanie ciśnienia w opon w zależności od osi, aby zapewnić odpowiednie ich rozmieszczenie i zagwarantować bezpieczną jazdę, która wydłuży czas eksploatacji opon.

 

uśmiechnięty mężczyzna w kombinezonie roboczym ze skrzyżowanymi rękami

 

 

Potrzebujesz wyceny?

 

Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.