116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Spółka założona przez Sumitomo Rubber Industries (SRI) szybko ugruntowała swoją pozycję wśród kierowców na całym świecie, dostarczając dobrej jakości, wytrzymałe opony Falken.

 

 

Opony sportowe Falken

 

Golf i tenis to nie jedyne sporty, które są bliskie dla SRI. Opony Falken od samego początku związane są ze sportami motorowymi. Ogumienie japońskiego producenta opon można było zobaczyć w wielu prestiżowych zawodach, takich jak Formula Drift Series, American Le Mans Series czy World Rally Championship.

 

Doświadczenie i wielokrotne sukcesy na torach wyścigowych, firma Falken wykorzystała do stworzenia modeli Ultra High Performance (UHP). Wspomniana seria opon Falken charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością, ale też wytrzymałością.

 

Jest to ważna cecha, gdyż w jeździe sportowej opony zostają poddane ciężkim próbom. Opony Falken przeszły te próby zwycięsko, o czym świadczy wiele sportowych sukcesów i zyskały uznanie wśród kierowców zawodowych z całego świata.

 

Mimo już i tak bogatej tradycji, opony Falken wciąż zaznaczają swoją obecność w wielu dyscyplinach sportu. Warto tu wspomnieć, że w 2018 roku produkt SRI został wybrany jako oficjalna piłka Australian Open.

 

Logo opon Falken mogło też rzucić się w oczy kibicom piłki nożnej. Drużyny takie jak Borussia Moenchengladbach z Bundesligii, czy też Atletico Madryt z Prmiera Division są wspierane przez producenta opon Falken.

 

 

Opony Falken

 

Opony Falken mają za sobą doświadczenie i wielokrotne testy w wymagających oraz niekiedy ekstremalnych warunkach torów wyścigowych. Zaowocowało to szeroką ofertą opon z wysokimi parametrami, nie tylko do aut sportowych.

 

Producent opon Falken przygotował ofertę, która jest odpowiedzią na potrzeby kierowców samochodów osobowych, SUV-ów, 4 x 4 czy nawet pojazdów dostawczych.

 

Niezależnie od typu posiadanego auta i preferowanego stylu jazdy, opony marki Falken spełnią oczekiwania, za co producent ręczy swoim doświadczeniem.

 

Warto też wiedzieć, że SRI wraz z Falken dążą do ekologicznej produkcji opon. Nieustannie pracują nad technologiami i ulepszeniem materiałów tak, by były bardziej przyjazne środowisku.

 

Poprzez jak najmniejsze opory toczenia opon i oszczędność paliwa, producent chce zmniejszać emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Opony Falken są więc doskonałą propozycją dla kierowców, którzy chcą ograniczyć wydatki na paliwo, ale też zadbać o dobro planety!