116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Obsługa TPMS

Nie chodzi o to, aby raz na zawsze zapomnieć o ciśnieniu w oponach, ponieważ jest ono ważne przez cały czas. Jednakże jeśli Twoje auto nie zostało wyposażone w komputer pokładowy, który o wszystkim Cię informuje, a Ty zapomnisz manualnie sprawdzić ciśnienie w oponach, mamy coś, co zrobi to za Ciebie - na dodatek w czasie rzeczywistym.

 

System TPMS to urządzenie elektroniczne zaprojektowane w celu kontrolowania ciśnienia powietrza w oponach pojazdu. W sytuacji gdy ciśnienie spadnie poniżej określonej wartości referencyjnej, system wyśle do użytkownika odpowiedni komunikat.

Instalacja systemu TPMS

 

Jeżeli Twój samochód nie jest fabrycznie wyposażony w system TPMS w First Stop zainstalujemy go dla Ciebie, abyś jako kierowca mógł się skupić wyłącznie na bezpieczeństwie jazdy. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i wizualnych system wysyła kierowcy komunikaty w czasie rzeczywistym, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z utratą ciśnienia w oponie: przebicia, pęknięcia, utraty przyczepności, wydłużenia drogi hamowania, czy nawet wypadku. System ponadto pozwala uniknąć sytuacji, w której nieprawidłowe ciśnienie w oponach spowoduje nadmierny wzrost zużycia paliwa lub zużycia opon.

 

System TPMS składa się z niezależnych czujników zainstalowanych w kołach, niezależnych od zasilania pojazdu, które komunikują się z jednostką centralną monitorowania systemu.

tpms

Kiedy należy skontrolować działanie systemu TPMS

 

Regulację systemu TPMS należy przeprowadzić po założeniu nowych opon, wykonaniu rotacji opon, a także po naprawie opony po przebiciu lub uszkodzeniu. Konieczne jest ponowne umieszczenie czujników w kołach oraz skalibrowanie i wyregulowanie ciśnienia w jednostce centralnej zgodnie z zalecanymi specyfikacjami. Wówczas możesz bezpiecznie jechać dalej.

 

Dlaczego warto zainstalować system TPMS

 

  • Zapewnia kontrolę ciśnienia w oponach w czasie rzeczywistym
  • Zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa
  • Sprzyja bardziej ekologicznej jeździe
  • Poprawia bezpieczeństwo za kierownicą

 

Częste wątpliwości

 

Co się dzieje z systemem TPMS po założeniu koła zapasowego?

 

Każdorazowo po założeniu koła zapasowego należy wyregulować czujnik systemu TPMS, aby mógł on monitorować ciśnienie także w tym kole w czasie rzeczywistym. Zalecamy wizytę w dowolnym warsztacie First Stop, który odpowiednio wyreguluje system TPMS.

 

uśmiechnięty mężczyzna w kombinezonie roboczym ze skrzyżowanymi rękami

 

 

Potrzebujesz wyceny?

 

Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.