116 profesjonalnych warsztatów z ponad 2000+ w Europie

27 lat doświadczenia w branży opon i usług samochodowych

Średnio 4,5 gwiazdki na Google z ponad 128 560 recenzji

Napełnianie opon azotem

Po napełnieniu opon azotem odpowiednie ciśnienie we wnętrzu opony utrzymuje się przez dłuższy czas niż w przypadku napełnienia jej zwykłym powietrzem. Zmniejsza się ponadto ryzyko pęknięcia opony i poprawia się jej przyczepność do każdego rodzaju podłoża podnosząc tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Azot można stosować w każdym rodzaju opony. W szczególności zalecany jest do napełnienia opony w kole zapasowym, które zawsze powinno być gotowe do użycia w nieprzewidzianej sytuacji.

Ekologiczne rozwiązanie

 

Właściwe ciśnienie w oponach, jakie gwarantuje azot, sprawia że mniej się one zużywają, zapewniają dłuższy czas eksploatacji, a pojazd zużywa mniej paliwa. Spada w ten sposób emisja CO2 i innych zanieczyszczeń, co powoduje, że jazda samochodem staje się czystsza i bardziej ekologiczna. Opcja pełna zalet dla Ciebie i Twoich bliskich.

 

Dlaczego warto napełniać opony azotem

 

  • Wydłuża czas eksploatacji opon
  • Utrzymuje ciśnienie w oponach przez dłuższy okres czasu
  • Zmniejsza zużycie paliwa
  • Poprawia wydajność opon
Selektywna koncentracja na tylnym kole czarnego samochodu SUV

Częste wątpliwości

 

Czy można napełniać opony mieszanką powietrza i azotu, czy trzeba najpierw spuścić powietrze z opony, aby móc napełnić ją azotem?

 

Powietrze i azot nie powinny być ze sobą mieszane. Należy w pierwszej kolejności spuścić powietrze z opon, aby móc napełnić je azotem

 

Czy można jeździć na niektórych oponach napełnionych normalnym powietrzem i innych napełnionych azotem?

 

Można tak zrobić w sytuacji awaryjnej, chociaż zaleca się, aby wszystkie opony pojazdu wypełnione były albo azotem, albo powietrzem

 

uśmiechnięty mężczyzna w kombinezonie roboczym ze skrzyżowanymi rękami

 

 

Potrzebujesz wyceny?

 

Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.