WYMIANA WYCIERACZEK

Wycieraczki to nieodzowny element wyposażenia pojazdu gwarantujący odpowiednią widoczność w trakcie jazdy. Ich stan ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo. Wycieraczki są niezastąpione podczas opadów deszczu lub śniegu. Podczas dobrej pogody przydają się do usuwania piachu, tłuszczu oraz insektów, które zbierają się na szybach samochodu.

KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ WYCIERACZKI?

Zawsze gdy zauważysz, że nie działają prawidłowo: nie odprowadzają wody lub nie usuwają zanieczyszczeń w sposób jednolity i zostawiają na szybie smugi.

Ekstremalne warunki pogodowe – niskie temperatury, wiatr, śnieg, deszcz czy grad, względnie wysokie temperatury i nadmierna ekspozycja na słońce i piach – mają znaczący wpływ na stan gumowych elementów wycieraczek.

Ważne jest, aby często sprawdzać stan płynu do spryskiwaczy, ponieważ pomaga w efektywniejszym usuwaniu zabrudzeń i chroni szkło przed porysowaniem.

DLACZEGO NALEŻY WYMIENIAĆ WYCIERACZKI

  • Zapewniają odpowiednią widoczność przez przednią szybę
  • Eliminują niepożądane hałasy spowodowane tarciem gumy o szkło
  • Zapobiegają powstawaniu smug i skaz na szybie
  • Podnoszą bezpieczeństwo i komfort jazdy

Częste wątpliwości

CZY MOŻNA UZUPEŁNIAĆ ZBIORNIK PŁYNU DO SPRYSKIWACZY DOWOLNYM ŚRODKIEM DO CZYSZCZENIA SZYB?

First Stop nie zaleca uzupełniania zbiornika dowolnym środkiem do czyszczenia szyb, ani też wodą z mydłem, ponieważ środki takie mogą tworzyć osady zatykające przewody i dysze spryskiwaczy.