NAPEŁNIANIE OPON AZOTEM

Po napełnieniu opon azotem odpowiednie ciśnienie we wnętrzu opony utrzymuje się przez dłuższy czas niż w przypadku napełnienia jej zwykłym powietrzem. Zmniejsza się ponadto ryzyko pęknięcia opony i poprawia się jej przyczepność do każdego rodzaju podłoża podnosząc tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Azot można stosować w każdym rodzaju opony. W szczególności zalecany jest do napełnienia opony w kole zapasowym, które zawsze powinno być gotowe do użycia w nieprzewidzianej sytuacji.

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE

Właściwe ciśnienie w oponach, jakie gwarantuje azot, sprawia że mniej się one zużywają, zapewniają dłuższy czas eksploatacji, a pojazd zużywa mniej paliwa. Spada w ten sposób emisja CO2 i innych zanieczyszczeń, co powoduje, że jazda samochodem staje się czystsza i bardziej ekologiczna. Opcja pełna zalet dla Ciebie i Twoich bliskich.

DLACZEGO WARTO NAPEŁNIAĆ OPONY AZOTEM

  • Wydłuża czas eksploatacji opon
  • Utrzymuje ciśnienie w oponach przez dłuższy okres czasu
  • Zmniejsza zużycie paliwa
  • Poprawia wydajność opon

Częste wątpliwości

CZY MOŻNA NAPEŁNIAĆ OPONY MIESZANKĄ POWIETRZA I AZOTU, CZY TRZEBA NAJPIERW SPUŚCIĆ POWIETRZE Z OPONY, ABY MÓC NAPEŁNIĆ JĄ AZOTEM?

Powietrze i azot nie powinny być ze sobą mieszane. Należy w pierwszej kolejności spuścić powietrze z opon, aby móc napełnić je azotem

CZY MOŻNA JEŹDZIĆ NA NIEKTÓRYCH OPONACH NAPEŁNIONYCH NORMALNYM POWIETRZEM I INNYCH NAPEŁNIONYCH AZOTEM?

Można tak zrobić w sytuacji awaryjnej, chociaż zaleca się, aby wszystkie opony pojazdu wypełnione były albo azotem, albo powietrzem