PORADY

Warsztaty w czasie COVID-19

Obecnie wszystkie warsztaty sieci First Stop pracują normalnie. Regularnie aktualizujemy godziny otwarcia naszych punktów, a w razie potrzeby będziemy informować o zmianach na naszej stronie.

Jak czytać oznaczenia na oponach?

Zastanawiasz się jak sprawdzić na jakich oponach jeździsz? Jakie opony kupić? W artykule wyjaśnimy jak czytać oznaczenia na oponach oraz gdzie znaleźć informację o ich rozmiarze i innych parametrach. Pozwoli Ci to wybrać odpowiednie opony do Twojego samochodu.

Dlaczego opony są ważne?

Opony to jedyne połączenie pomiędzy pojazdem a podłożem. Powierzchnia styku pomiędzy oponą a nawierzchnią to obszar, którego wielkość w przybliżeniu odpowiada wymiarom kartki pocztowej, a zatem niezwykle istotne jest, aby ogumienie zawsze znajdowało się w jak najlepszym stanie.

Kontrola opon: kiedy wymienić opony?

Cztery powierzchnie styku, każda wielkości kartki pocztowej, to wszystko, co łączy samochód z powierzchnią. Dlatego warto dbać o opony, bo to od nich w dużym stopniu zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Należy utrzymywać w nich prawidłowe ciśnienie, kontrolować stan i wymieniać w przypadku zużycia lub uszkodzenia.

Jak dobrać opony do samochodu?

Przed wyborem nowych opon warto przeanalizować swój sposób użytkowania samochodu. W zależności od tego jaki masz samochod, po jakich drogach najczęściej jeździsz i na jakich dystansach, inne parametry opon będą dla Ciebie ważne.

W artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednie ogumienie. Pamiętaj, że dobrze dobrane i poprawnie zamontowane opony to wysoki komfort jazdy.

Opony Run Flat

Uszkodzenie opony pojawia się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie i w najmniej odpowiednim miejscu przez co może stworzyć niebezpieczną sytuację na drodze. Montując opony typu Run Flat możesz ograniczyć ryzyko wypadku. Opony Run Flat umożliwiają kontynuowanie jazdy pomimo uszkodzenia. Pozwoli Ci to bezpiecznie dotrzeć do warsztatu zamiast zmieniać oponę na poboczu i narażać na ryzyko swoje bezpieczeństwo.

Ciśnienie w oponach

Regularne kontrolowanie ciśnienia w oponach samochodu to prosty sposób, aby ograniczyć ryzyko wypadku. Wyjaśniamy czym może skutkować niewłaściwe ciśnienie w oponach i dlaczego warto systematycznie sprawdzać czy spełniamy zalecenia producenta samochodu.

Opony na sezon czy na cały rok?

Na rynku dostępne są opony letnie, zimowe i wielosezonowe. Kierowcy czesto zastanawiają się co wybrać. W artykule wyjaśniamy różnice pomiędzy wspomnianymi typami opon i doradzamy na jakie czynniki zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie nowego ogumienia.

Uszkodzenie opony

W artykule podpowiadamy jak ograniczyć ryzyko wystąpienia uszkodzenia opony oraz wyjaśniamy kiedy możliwa jest jej naprawa.

Jak dbać o opony?

Opony to istotny element pojazdu, gwarantujący bezpieczeństwo na drodze. Wszystkie opony starzeją się i zużywają, jednak odpowiednia dbałość o ogumienie może zapewnić jego równomierne zużycie i wydłużyć czas eksploatacji.  W artykule wyjaśniamy na co warto zwrócić uwagę podczas użytkowania opon, aby służyły nam jak najdłużej.