Opony typu RFT (Run Flat Tyres)

Przebicie opony zawsze zdarza się w złym czasie i złym miejscu. Z oponami RFT możesz bezpiecznie się zatrzymać, nie tracąc kontroli, a następnie udać się do punktu, gdzie zamontowana zostanie nowa opona.

Czym są opony RFT?

Opony RFT są oponami, które pozwalają kontrolować pojazd po przebiciu opony, jednocześnie umożliwiając jazdę na określonym dystansie z niższą prędkością, nawet przy zerowym ciśnieniu powietrza. Unoszą ciężar samochodu dzięki znacznie wzmocnionym bokom opony. Mają również specjalnie zaprojektowane drutówki, by zapobiec zsunięciu się opony z felgi.

W razie przebicia, wzmocniona ściana opony RFT pozwala na pokonanie dystansu około 80 km przy prędkości maksymalnej 80 km/h.

Jakie są główne zalety opon RFT?

 - Bezpieczeństwo

              - Nadal możesz kontrolować pojazd w razie nagłej utraty ciśnienia powietrza

              - Nie musisz zmieniać opony na ruchliwiej drodze lub poboczu

 - Awaria opony normalnej konstrukcji, zwłaszcza przy dużej prędkości jest bardzo niebezpieczna, z uwagi na możliwość utraty kontroli nad pojazdem. Opony RFT jednakże, są zaprojektowane by nie doszło do zsunięcia drutówki z felgi, zatem nie ma utraty kontroli.

 - Komfort

- Nie musisz zmieniać opony natychmiast, zamiast tego możesz spokojnie i komfortowo kontynuować jazdę przez kolejne 80 km przy prędkości około 80 km/h.

            - Masz więcej miejsca w bagażniku, ponieważ nie ma potrzeby przewożenia koła zapasowego.

 - Oszczędność

- Skoro nie musisz wozić koła zapasowego, oszczędzasz energię, miejsce w bagażu i minimalizujesz obciążenie samochodu.

 - Oszczędzamy również na komponentach, co czyni RFT przyjazną środowisku.

 

Czy wszystkie samochody mogą być wyposażone w opony typu RFT?

Producenci opon zalecają by montować opony RFT w pojazdach seryjnie (lub opcjonalnie) wyposażonych w tego rodzaju opony. Samochody z seryjnymi lub opcjonalnymi oponami RFT muszą zawsze posiadać TPMS (system monitorujący ciśnienie w oponach). Gdy tylko nastąpi spadek ciśnienia w dowolnej oponie, zostaniemy o tym natychmiast powiadomieni. Oznacza to, że należy wtedy jechać , nie szybciej niż 80 km/h. Twój serwisant w First Stop poda ci wszystkie niezbędne informacje.

Czy opony typu RFT muszą być sprawdzane?

Tak, należy je regularnie kontrolować pod kątem przebić, zużycia lub uszkodzeń, tak jak każdą inną oponę. Pamiętaj, że należy sprawdzić ciśnienie raz w miesiącu, jako że TPMS nie reaguje na powolne uchodzenie powietrza, które występuje w naturalny sposób na przestrzeni kilku tygodni. TMPS jest systemem ostrzegania, ale nie gwarantuje właściwego ciśnienia powietrza w oponach.

Znajdź Serwis


Wprowadź miasto, kod pocztowy lub ulicę


search
gps_fixedWyszukaj w pobliżu

First Stop Poland

ul. Postępu 18B, 02 -676 Warszawa

________________________