Jak wybrać oponę?

Wybór najlepszej opony zależy od posiadanego przez ciebie samochodu, stylu prowadzenia, oraz tego gdzie i kiedy jeździsz. Twój dealer First Stop służy ci pomocą, a następujące zalecenia pomogą ci stworzyć listę najważniejszych pytań przy wyborze opony.

Jakiego typu samochodem jeździsz?

Każdy model samochodu jest inny. Wybór opon, które mają być w twoim samochodzie, zależy od obciążenia ładunkiem, prędkości maksymalnej i innych charakterystyk twojego pojazdu. Możesz to sprawdzić w instrukcji obsługi lub skorzystać z naszego narzędzia „wybór samochodu”. Zawsze wybieraj właściwy rozmiar opony i indeks prędkości dla swojego pojazdu. Rozmiar opony podany jest na boku opony. Tutaj możesz dowiedzieć się jak odczytać rozmiar opony.

Jakich opon potrzebuję, jeśli lubię sportową jazdę?

Jeżeli masz sportowe zacięcie, potrzebujesz opon, które mają wysoki współczynnik przyczepności na nawierzchni suchej i mokrej. Potrzebujesz opon, które reagują szybko i zapewniają maksymalną stabilność na zakrętach.

Gdzie jeździsz najczęściej?

 - w mieście

Spalasz więcej paliwa w mieście. Jednakże możesz zaoszczędzić na rachunkach poprzez wybranie opon o niskim oporze toczenia. Ponieważ musisz hamować i przyspieszać, potrzebujesz trwałych opon. Zawsze sprawdzaj je pod kątem drogi hamowania, ponieważ w obszarze miejskim musisz używać hamulców częściej i mocniej (rowerzyści, piesi, światła, itp.)

 - na autostradach

Jeśli sporo jeździsz po autostradach, rozwijasz wyższe, niż średnio, prędkości, potrzebujesz opon o wysokich parametrach, zapewniających ci bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Ponieważ najprawdopodobniej pokonujesz długie dystanse, wybierz oponę oferującą najwyższy komfort (hałas, wibracje, …)

 - off-road

SUV-y potrzebują takich opon 4x4, które są odporne na uderzenia oraz zapewniają świetne osiągi i trakcję zarówno na asfalcie, jak i na drogach typu off-road. Jeżeli używasz swojego SUV-a głównie na szosach, najlepiej jest wybrać opony, które łączą w sobie komfortowe prowadzenie na drodze oraz dodatkowe cechy użyteczne w warunkach off-roadowych.

Kiedy jeździsz?

Możesz wybrać opony całoroczne lub opcję opon zimowych i letnich. Przeczytaj więcej o oponach właściwych dla pór roku tutaj.

Znajdź Serwis


Wprowadź miasto, kod pocztowy lub ulicę


search
gps_fixedWyszukaj w pobliżu

First Stop Poland

ul. Postępu 18B, 02 -676 Warszawa

________________________