Naprawa przebicia

Jeśli masz przebitą oponę, specjalista z First Stop może sprawdzić twoją oponę oraz w razie potrzeby naprawi ją profesjonalnie i bezpiecznie.

Co mogę zrobić aby zapobiec przebiciom?

Większości przebiciom nie można zapobiec, lecz następujące czynności mogą zmniejszyć ryzyko:

 - należy regularnie sprawdzać bieżnik twoich opon na obecność szkła lub innych ostrych elementów

 - należy upewniać się, że opony są zawsze prawidłowo napompowane i nie zapominać o sprawdzeniu koła zapasowego.

Jak mogę sprawdzić, że coś jest nie w porządku?

W przypadku wolnego uchodzenia powietrza można to sprawdzić albo wzrokowo (opona ma niższy profil niż pozostałe) lub będzie to odczuwalne w czasie jazdy (stopniowo zmienia się sposób prowadzenia).

W razie gwałtownej utraty ciśnienia, natychmiast odczujemy utratę kontroli. Spróbuj zwolnić trzymając mocno kierownicę i zatrzymać się jak najszybciej by zmienić oponę.

Jeśli twój samochód posiada TPMS(system monitorujący ciśnienie w oponach), zostaniesz powiadomiony, gdy tylko wystąpi spadek ciśnienia w jednej z opon.

Jeżeli masz samochód z oponami typu RFT, możesz nadal kontrolować pojazd w razie nagłej utraty ciśnienia powietrza. Opony RFT umożliwiają ci poruszanie się pojazdem przy ograniczonej prędkości na ograniczonym odcinku.

Co powinienem zrobić, jeśli sądzę, że opona jest przebita?

Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu uniknięcia dalszych zniszczeń opony, koła lub samochodu, najlepiej będzie jak najszybciej sprawdzić oponę w serwisie. Zatrzymaj się, zmień koło i udaj się do najbliższego dealera First Stop.

Jeśli jednak masz opony typu RFT, wzmocniony bok opony pozwoli ci kontynuować jazdę z prędkością około 80 km/h na odcinku około 80 km.

Zalecamy jednak, również w przypadku posiadania opon RFT, by skorzystać z pomocy specjalisty (najlepiej w punkcie First Stop), który oponę zreperuje lub zmieni.

Ile razy można reperować oponę?

Przed naprawą, sprawdź instrukcję obsługi pojazdu gdyż może ona zawierać informacje dotyczące ograniczeń. Producent pojazdu może ograniczyć użytkowanie reperowanych opon w swoim pojeździe.

Odpowiedź na pytanie czy opona nadaje się do naprawy czy nie, zależy od rodzaju uszkodzenia i jego umiejscowienia. Kierując się zasadami bezpieczeństwa, jedynie przebicie w bieżniku nadaje się do naprawy, nigdy na boku opony.

Zawsze oddawaj oponę do naprawy specjaliście. Pracownicy First Stop to zawodowcy. Wszystkie naprawy są wykonywane z zachowaniem najsurowszych przepisów bezpieczeństwa.

Czy wszystkie przebicia mogą być naprawione?

Nie, nie wszystkie da się naprawić. Dlatego jest tak ważne, aby nasze opony były sprawdzane przez specjalistów. Jeśli przebicie jest w bieżniku, opona zwykle może być zreperowana. W przypadku, gdy przebicie jest ulokowane na barku lub boku opony, może być to niemożliwe.

Jeżeli nie będzie możliwe naprawienie uszkodzonej opony, specjalista z First Stop doradzi ci, która nowa opona będzie odpowiednia.

Znajdź Serwis


Wprowadź miasto, kod pocztowy lub ulicę


search
gps_fixedWyszukaj w pobliżu

First Stop Poland

ul. Postępu 18B, 02 -676 Warszawa

________________________